calculator-385506_1280

Dobroczynna optymalizacja podatków

Koniec roku to idealny czas, by sprawdzić jak zapłacić mniejsze podatki. Zrób to z nami, a gwarantujemy, że

Koniec roku to idealny czas, by sprawdzić jak zapłacić mniejsze podatki. Zrób to z nami, a gwarantujemy, że zostaną lepiej wydane, niż, gdyby miały trafić w ręce państwowego molocha.


Teoria

Koniec grudnia to czas, gdy wszystkie dochody mamy zazwyczaj na koncie. Wiemy ile zarobiliśmy, ile wydaliśmy, ile zapłaciliśmy (my, bądź nasz pracodawca) zaliczek na podatek dochodowy. Dzięki temu znamy swój dochód i kwotę podatku, którą musimy od niego zapłacić.

Dlatego możemy skorzystać z oficjalnej aplikacji e-Deklaracje i przeprowadzić symulację naszego przyszłorocznego zestawienia podatkowego.

Jeżeli pracujemy na etacie, a nasze wynagrodzenie nie zmieniło się bardzo od zeszłego roku, warto spojrzeć na zeszłoroczne zeznanie i uwzględnić te liczby w symulacji. Oczywiście, lepsze są dane aktualne, ale koniec roku coraz bliżej.

Po przeprowadzeniu symulacji wiemy ile wynosi podstawa opodatkowania i ile mamy podatku do zapłacenia. Teraz przychodzi czas na optymalizację podatkową.

Każdy podatnik może odliczyć do 6% podstawy opodatkowania, czyli po prostu obniżyć sobie kwotę podatku do zapłacenia. Czyli sprawdzamy, czy nasze darowizny w tym roku przekroczyły 6% dochodu, to warto wesprzeć organizacje pozarządowe – czyli mądrze zainwestować swoje pieniądze w zmianę świata.

Uwaga: limit 6% nie obowiązuje w przypadku darowizn na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą. Na te cele można przekazać nawet cały swój dochód.

Praktyka

Jako pierwsza i jedyna agencja fundraisingowa w Polsce współpracujemy z różnymi organizacjami pozarządowymi. I możemy za nie ręczyć, że dobrze wydają powierzone im środki. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie akcji, które warto wesprzeć do końca roku:

1. Witajcie w domu

Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium Św. Stanisława Kostki jest niezwykłą szkołą. Kształci się w niej i zamieszkuje w przyszkolnym internacie młodzież polskiego pochodzenia ze Wschodu, z wielu byłych republik radzieckich, głównie z niezamożnych rodzin. Obecnie swoje marzenie o edukacji w języku polskim i zdaniu polskiej matury realizuje grupa ponad 100 uczniów, m.in. z takich krajów jak: Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Mołdawia, Rosja, Armenia czy Gruzja.

Główna potrzeba: wyżywienie uczniów
Możesz pomóc tutaj: http://witajciewdomu.pl/home/

2. Misja Gabriela

Akcja budowy sanktuarium bł. Gabriela Possenti na warszawskiej Białołęce. Będzie to jednocześnie ośrodek dla dzieci i młodzieży.

„Już działa domek młodych! Jest ziarenkiem, z którego wyrośnie las! Prowadzone są zajęcia plastyczne, warsztaty mechaniczne, klub mam, 3 gromady Skautów Europy, zajęcia z matematyki i przygotowanie do matury, zajęcia językowe, warsztaty filmowe, spotkania z wartościowymi ludźmi i grupa rekonstrukcyjna. To tylko początek!”

Główna potrzeba: dach nad sanktuarium
Możesz pomóc tutaj: http://misjagabriela.pl/

UWAGA: Wpłaty na Misję Gabriela są wpłatami na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą.

3. Rodziny decydują

Fundacja Życie wspiera polskie rodziny i walczy, by polityka państwa pozwalała na budowanie silnych i zdrowych rodzin. Jednocześnie animuje łódzkie środowisko rodzinne i patriotyczne.

Główna potrzeba: konferencja prorodzinna – konsultacje programu Rodzina 500+
Możesz pomóc tutaj: http://rodzinydecyduja.pl/

4. Wyklęci do szkół

Akcja, która ma przywrócić pamięć o żołnierzach wyklętych poprzez stworzenie mobilnej wystawy promującej Wyklętych, katalogu z sylwetkami żołnierzy podziemia niepodległościowego dla uczniów szkół uczestniczących w projekcie oraz lekcje w szkołach przypominające o Żołnierzach Wyklętych

Główna potrzeba: mobilna wystawa
Możesz pomóc tutaj: http://wyklecidoszkol.pl

5. Nie widzę nie słyszę

Akcja „nie widzę problemu nie słyszę sprzeciwu” ma na celu wsparcie poprzez zbiórkę pieniędzy Towarzystwa Pomocy Gluchoniewidomym. Jest to jedyna tego typu organizacja w Polsce. Z zebranych środków TPG może opłacić tłumaczenia dla osób głuchoniewidomych, wyszkolić wolontariuszy i organizować spotkania integrujące środowisko.

Główna potrzeba: finansowanie rehabilitacji indywidualnej i grupowej osób głuchoniewidomych
Możesz pomóc tutaj: http://niewidzenieslysze.pl

Comments

comments

Twój komentarz